X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آخرین موزیک موزیک ویدیو فیلم نرم افزار برای دانلود به همراه آخرین خبرها و جالب ترین عکسها
چهارشنبه 22 خرداد‌ماه سال 1387
آخرین خبرهای سیاسی روز
دومین نماینده هم به اتهام اخلاقی بازداشت شد
 
عصرایران-بعد از بازداشت چند روزه یکی از نمایندگان مجلس هفتم به اتهام اخلاقی، خبرنگار عصرایران از بازداشت یکی دیگر از نمایندگان مجلس هفتم به همین اتهام خبردار شد.

به گزارش خبرنگار عصرایران دادسرای عمومی وانقلاب تهران در بخش بازپرسی کارکنان دولت یکی دیگر از نمایندگان دوره هفتم مجلس شورای اسلامی را که به علت مسائل سوء اخلاقی تحت تعقیب بود پس از رسیدگی و احراز اتهامات وارده بازداشت کرد .

بر اساس این خبر این نماینده سابق هم اکنون با صدور قرار در زندان اوین به سر می برد.

خبرهای خبرنگار عصرایران حاکیست این نماینده دوره هفتم مجلس که در انتخابات اخیر رد صلاحیت شده است علاوه بر مسائل اخلاقی به تخریب و تیراندازی غیرمجاز با اسلحه ، حمله مسلحانه به شاکیان خود و درگیری و ضرب و شتم متهم است.

گفتنی است چندی قبل نیز یکی از نمایندگان در اخرین روز کاری مجلس هفتم به اتهامات اخلاقی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

رویکرد برخورد با مسوولان متخلف رویکردی مثبت و قابل دفاع است به شرطی که این روند استمرار داشته باشد تا برخی از مسوولان گمان نکنند تافته جدا بافته اند و کسی به جرایم متعدد انان کاری ندارد!
 
 

          مقاومت دانشجویان تربیت معلم به نتیجه رسید: موافقت مدیریت دانشگاه با کلیه مطالبات دانشجویان

خبرنامه امیرکبیر: مقاومت دانشجویان دانشگاه تربیت معلم به نتیجه رسیده و دانشگاه تمامی خواسته های دانشجویان را پذیرفت. روزگذشته در حالی نماینده وزارت علوم به دانشگاه تربیت معلم آمده تا با همراهی مسئولین دانشگاه با نمایندگان دانشجویان متحصن تربیت معلم مذاکره کنند که یازده روز از شروع تحصن دانشجویان می گذشت.
در این مذاکرات که از صبح روز گذشته تا ساعت ۱۰ شب ادامه داشت دانشجویان با تمامی خواسته های خود رسیدند. برکناری معاونت دانشجویی دانشگاه، برکناری معاونت فرهنگی دانشگاه، عذرخواهی کتبی مسئول حراست دانشگاه که خانواده های دانشجویان را تهدید کرده بود، استاندارد سازی خوابگاهها، بهبود کیفیت غذا و رعایت بهداشت، بازگرداندن سالن مطالعه مرکزی به دانشجویان، عدم احضار دانشجویان متحصن به کمیته انضباطی و تعویق امتحانات پایان ترم خواسته های دانشجویان تربیت معلم بود.
به گزارش خبرنامه امیرکبیر، مسئولین دانشگاه ۶ مورد از خواسته های دانشجویان را تا عصر روز گذشته پذیرفتند ولی از پذیرش خواسته تعویق امتحانات و لغو احکام انضباطی خودداری می کردند که در نهایت جلسه دانشجویان بدون رسیدن به توافق نهایی در ساعت ۶ بعد از ظهر به پایان رسید و دانشجویان گفتند به تحصن خود ادامه خواهند داد. در نهایت در ساعت ۱۰ شب گذشته دانشگاه خواسته تعویق امتحانات را نیز پذیرفته و امتحانات پایان ترم تا یکشنبه هفته آینده به تعویق افتاد. همچنین رئیس دانشگاه که به هیچ وجه حاضر به پذیرش لغو احکام انضباطی صادر شده برای ۸ دانشجو نبود، سرانجام مجبور به تسلیم در برابر خواسته دانشجویان شد و احکام انضباطی این دانشجویان نیز لغو شد. از صبح روز گذشته نیز ارتباط تلفن همراه تا محدوده چند کیلومتری دانشگاه تربیت معلم قطع شده بود.
لازم به یادآوری است تحصن گسترده دانشجویان تربیت معلم که با حضور بیش از ۳۵۰۰ دانشجوی طی روزهای متوالی و همراه با اعتصاب غذای بیش از ۱۲۰ دانشجو برگزار شد از روز شنبه هفته گذشته آغاز شده بود. امروز تریبون آزاد پایانی این تجمع برگزار خواهد شد.

یک نماینده : هویت تاریخی اسلامی جوانان در خطر است

برنا : نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مهمترین مسئله جوانان در ایران را مباحث روان شناختی و دین شناسی به منظور جلوگیری از آسیب‌های روحی و روانی و اجتماعی دانست.   
به گزارش سرویس اجتماعی، پیمان فروزش، نماینده زاهدان ضمن هشدار نسبت به مشکلاتی چون فقر، بیکاری و کمبود امکانات که به جوان اجازه عمیق شدن در هویت اسلامی تاریخی اش را نمی دهد، گفت: در ایران اسلامی باید غنای فرهنگی داخلی را در متن زندگی مردم به ویژه نوجوانان و جوانان وارد کرد، برنامه هایی باید در بلندمدت اجرا شوند تا بتوانند همه مراحل رشد و شکل گیری شخصیت جوان را پوشش دهند.
وی با هشدار نسبت به سیر نزولی هویت فرهنگی و ملی مذهبی در جوانان افزود: باید مکانیسم‌های عملیاتی دین را فعال کنیم و این مستلزم آن است که اندیشیدن برای آن راه حل‌های عملی ارایه کنند، چرا که معمولاً راه حل های تئوری و نظری زیاد ارایه شده است، اما به هر دلیل مجالی برای اجرای صحیح و مستمر و بررسی کارایی آنان پیدا نشده است.

پشت پرده عدم اعلام خط فقر
فردا : در حالیکه وزارت رفاه از اعلام خط فقر استنکاف می ورزد انتشار برخی اسناد حکایت از هزینه بالای دولت در صورت اعلام خط فقر است.
به گزارش «فردا»، در حالیکه مدتها از زمان تعیین شده برای اعلام خط فقر شدیدگذشته است، این وزارتخانه همچنان از اعلام خط فقر استنکاف می ورزد.
این در حالی است که بر اساس مصوبه ای مهلت وزیر رفاه و تأمین اجتماعی برای اعلام خط فقر شدید تا پایان اردیبهشت بوده است.
در این خصوص انتشار برخی اسناد حکایت از هزینه بالای دولت در صورت اعلام خط فقر دارد.
به نوشته همشهری اعلام خط فقر مسئولیت‌های سنگینی را رای دولت به همراه دارد که برخی از این مسئولیت‌ها در «سند کاهش فقر و هدفمند کردن یارانه‌ها» مشخص شده است.
این سند که در جلسه مورخ 5/5/1384 هیات وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارت رفاه و تأمین اجتماعی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور و نیز به استناد ماده 95 قانون برنامه چهارم توسعه تصویب شده اصول حاکم بر برنامه‌های کاهش فقر را مشخص کرده و در بند یک از ماده نخست آمده است: نیازهای اساسی یک حق همگانی بوده و تأمین این حق بر عهده دولت است.
هدف کیفی این برنامه 5 ساله ریشه کنی گرسنگی و امنیت تغذیه و هدف کمی آن دسترسی به سبد مطلوب غذایی است.
مهمت‌ترین سیاست‌های اجرایی آن نیز در 3 بخش عبارتند از:
1ـ ارائه سبد غذایی تامین کننده حداقل نیازهای تغذیه‌ای به صورت رایگان
2ـ اجرای برنامه تغذیه مکمل برای مادران باردار و شیرده و کودکان زیر 6 سال
3ـ اعطای یارانه جهت برخورداری از سبد مطلوب غذایی و آموزش تغذیه مناسب برای گروه‌های فقیر.
دستگاه‌های متولی اجرایی این سند نیز وزارت رفاه و تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری کمیته امداد و رسانه‌های عمومی تعیین شده‌اند.
اگر خط فقر اعلام شود، افراد زیر خط فقر نیز تعیین می‌شوند و بر اساس سند کاهش فقر و هدفمند کردن یارانه‌ها، وزارت رفاه عهده‌دار وظایف سنگینی خواهد شد.
به گزارش «فردا»، اعلام خط فقر توسط وزارت رفاه و تأمین اجتماعی طی یک سال گذشته موضوع داغ رسانه‌ها و افکار عمومی بوده است و وزیر رفاه و تأمین اجتماعی هر بار بنا به دلایلی اعلام خط فقر را به تأخیر انداخته است که در نهایت وزرای عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک این وزارتخانه را موظف کردند که در اردیبهشت هر سال خط فقر را اعلام کند.

با دستور رییس قوه قضاییه؛
اجرای حکم بهنود شجاعی و محمد فدایی به تعویق افتاد

با دستور رییس قوه قضاییه اجرای حکم بهنود شجاعی و محمد فدایی - متهمان به قتل- به منظور اخذ رضایت اولیای دم یک ماه به تعویق افتاد.
محمد مصطفایی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی ایسنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: جهت پیگیری پرونده موکلم که قرار بود مجازات قانونی وی فردا صبح در زندان اوین اجرا شود، به دفتر رییس قوه قضاییه مراجعه کردم و مسوولان دفتر ایشان اعلام کردند اجرای حکم بهنود شجاعی به منظور اخذ رضایت اولیای دم به مدت یک ماه به تعویق افتاده است.
وی گفت: متوجه شدم برای محمد فدایی نیز که پدرش پیگیر موضوع بود، دستوری مشابه موکلم از سوی رییس قوه صادر شده است.
مصطفایی درباره آخرین وضعیت موکل دیگرش به نام سعید جزیی که قرار است پنجم تیرماه مجازات قانونی‌اش اجرا شود، گفت: موکلم صبح امروز به قرنطینه زندان اوین منتقل شده که هنوز علت انتقال را متوجه نشدم و از طرفی زمان اجرای حکم هیچ یک از موکلانم که طبق بند "ح" ماده هفت آیین‌نامه به اینجانب به‌عنوان وکیل محکوم‌علیه کتبا اعلام نشده است.
مصطفایی خاطرنشان کرد: با این وجود بنا به دستور رییس قوه قضاییه اجرای حکم بهنود شجاعی و محمد فدایی به تعویق افتاده و اجرای حکم سعید جزیی نیز با توجه به اعلام زمان فاقد وجاهت قانونی است.
فخرالدین جعفرزاده، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران نیز در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: با دستور رییس قوه قضاییه و تلاش هیات صلح و سازش دادسرای امور جنایی، اجرای مجازات بهنود شجاعی و محمد فدایی یک ماه به تعویق افتاد تا ان‌شاءالله زمینه برقراری صلح و سازش فراهم شود.
وی همچنین با اشاره به آنچه در برخی رسانه‌ها مبنی بر اجرای مجازات سعید جزیی عنوان شده است، خاطرنشان کرد: ‌این فرد از ابتدا در فهرست اجرای حکم محکومان روز چهارشنبه نبوده است.

هشدار جدید آمریکا و اتحادیه اروپا به ایران

بی بی سی : آمریکا و اتحادیه اروپا ایران را تهدید کرده اند که در صورتی که برنامه غنی سازی اورانیوم خود را به حال تعلیق در نیاورد، حاضرند در تکمیل تحریم های سازمان ملل متحد علیه ایران، تدابیر اضافی را به اجرا درآورند.
این هشدار در بیانیه پایانی اجلاس سران اتحادیه اروپا و آمریکا اروپا در اسلوونی، داده شده است.
جورج بوش که در پایان اجلاس اسلوونی در یک کنفرانس خبری مشترک به اتفاق نخست وزیر اسلوونی و خوزه مانوئل باروسو، رئیس کمیسیون اروپا شرکت کرده بود گفت چنانچه ایران دارای تسلیحات هسته ای شود، برای صلح دنیا بی نهایت خطرناک خواهد بود.
جورج بوش افزود: "آنها ( ایرانی ها) یا می توانند با انزوا روبرو شوند و یا با تعلیق برنامه غنی سازی اورانیوم خود که قابل اثبات باشد، رابطه بهتری با همه ما داشته باشند."
جورج بوش افزود از آنجا که ایران در گذشته خواست های آژانس بین المللی انرژی اتمی را نادیده گرفته نمی توان در ارتباط با مسئله غنی سازی به این کشور اعتماد کرد.
مقامات اتحادیه اروپا می گویند انتظار اتخاذ تدابیری برای محدود کردن فعالیت های بانکی ایران می رود
اگرچه گزارش های رسیده از ایران حاکی است که دولت ایران هم اکنون بیرون کشیدن پول های خود از بانک های خارجی را شروع کرده است.
جورج بوش در نشست اسلوونی همچنین گفت که ترکیه باید عضو اتحادیه اروپا شود.
آقای بوش پس از اسلوونی، به آلمان، فرانسه، بریتانیا و ایتالیا سفر خواهد کرد.
قرار است در ایتالیا جورج بوش با پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان دیدار کند.
دیدار کنونی جورج بوش از اروپا، دیدار خداحافظی وی محسوب می شود. در ماه ژانویه سال 2009، دومین دوره ریاست جمهوری آقای بوش پایان می یابد.
پیش از آغاز سفر، آقای بوش نگرانی خود را از وضعیت اقتصادی جهان اعلام کرده و گفته بود که با رهبران اروپایی در مورد قیمت بالای مواد غذایی و ضرورت دلار قوی تر مذاکره خواهد کرد.

هزینه های کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز از چند میلیارد هم فراتر رفته است

اعتماد : کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز از دولت درخواست کرده بودجه یی را که برای کمک به این مجموعه اختصاص داده به حساب خود دولت برگرداند. یک منبع آگاه در ادامه به «ایران» گفت؛ از این کمک ها سال ها است که اختصاص می یابد و از ده ها میلیاردی که به حساب استانداری و اداره ارشاد و سایر موسسات دولتی برای کمک به فعالیت های فرهنگی واریز شده است، ظرف 10 سال گذشته کمتر از 10 میلیون تومانش به کانون رهپویان وصال شیراز رسیده است و کلیه هزینه های رهپویان و هزینه های سنگین حسینیه که از چند میلیارد هم فراتر رفته است (از کجا تامین میشود؟!) توسط کمک های مردمی و اعضای رهپویان تامین شده است. این منبع آگاه افزود؛ همانطور که تاکنون از عهده هزینه های فعالیت های خود بر آمدیم، اکنون نیز هزینه های تحمیل شده را تامین می کنیم. وی علت این عکس العمل را اعتراض به برخی اظهارات مقامات دولتی در نخستین روزهای انفجار عنوان کرد، چرا که دو تن از وزرای احمدی نژاد این حادثه را سهل انگاری خوانده بودند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، دولت به حادثه دیدگان بمب گذاری شیراز یک میلیارد تومان کمک کرد.

برپایی مراسم قمه‏زنی در ایام فاطمیه

 
الف : علیرغم فتوای مراجع معظم تقلید و علمای دینی مبنی بر خرافی بودن عمل قمه زنی در عزاداری امام حسین   و هشدارهای مقامات انتظامی و امنیتی، برخی از هیات های عزاداری اقدام به این عمل خرافی در ایام فاطمیه کردند.
به گزارش "الف"، همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا   عده‏ای از عزاداران در خیابان 17 شهریور تهران قمه زدند.
این گروه که تعداد آنها به 100 نفر می رسید، دلیل کار خود را تاثر و تالم بیش از حد عنوان کردند.
همچنین تعدادی از این جمع در این مراسم اقدام به خودزنی با زنجیر چاقویی و یا زنجیرهایی که به آن چاقوهای کوچکی وصل بود کردند.
این گزارش حاکیست، بیشتر جمعیت این گروه 100 نفره را اتباع عراقی مقیم تهران که در میان آنها چندین کودک و نوجوان نیز مشاهده می شد، تشکیل می دادند.
یک خبرنگار انگلیسی تمامی این مراسم را توسط دوربین تصویربرداری دیجیتال خود ثبت و ضبط کرده است.
نیروی انتظامی بارها هشدار داده اند که با برگزارکنندگان اینگونه برنامه ها که موجبات وهن دین و شریعت مقدس می شود به شدت برخورد خواهند کرد.
خبر دیگری نیز حاکی است، 25 نفر از کسانی که در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا  در خمینی شهر قمه زدند بازداشت شدند.
این اقدامات در ایام فاطمیه از این جهت بی سابقه می باشد که تاکنون اینگونه مراسمات خرافی تنها در مناسبت های ایام محرم و اربعین انجام می شد.